Współpraca

Chcesz otworzyć szkołę sorobanu( japońskiej arytmetyki mentalnej) albo wzbogacić ofertę zajęć dla dzieci o unikalny kurs sorobanu według metodologii Ishido-Shiki? Współpracując z nami masz pewność wysokiej jakości szkolenia, doskonałych materiałów edukacyjnych dla dzieci i wparcie na etapie zdobywania kwalifikacji. 

Podstawowe informacje

Proponujemy działalność w ramach filii Akademii Sorobanu. Dostajesz od nas markę oraz doświadczenie poparte wieloma sukcesami w nauczaniu dzieci sorobanu a w dalszej części arytmetyki mentalnej według metodologii Ishido-Shiki. Nasze dzieci posiadają najwyższe w Polsce umiejętności w obliczeniach na sorobanie udokumentowane certyfikatami Soroban Foundation of Japan (zobacz film). Specjalizujemy się wyłącznie w nauce sorobanu, co pozwoliło nam uzyskać wysoką skuteczność zajęć. Z dziećmi pracują tylko osoby po kompleksowym szkoleniu, które zdały egzamin i uzyskały niezbędne kwalifikacje Soroban Foundation of Japan.

Zasady współpracy

Współpraca odbywa się w modelu subfranczyzowym. Umowa franczyzowa podpisywana jest z centralą w Japonii, natomiast z Akademią Sorobanu podpisywana jest umowa partnerska. W ramach umowy.

  • Partner przechodzi kompleksowe szkolenie z obsługi sorobanu i zdaje egzamin 6 kyu Soroban Foundation of Japan. Na każdym etapie szkolenia służymy wsparciem. Średni czas szkolenia wymaganego do otwarcia klasy sorobanu to od 4 do 8 miesięcy (w zależności do czasu poświęcanego nauce).
  • Partner odbywa szkolenie z metodologii Ishido-Shiki, zarówno w miejscu prowadzenia działalności, jak i w siedleckiej siedzibie Akademii Sorobanu. Na szkolenie składa się min. obserwacja i prowadzenie zajęć.
  • Partner otrzymuje dostęp do materiałów edukacyjnych Ishido-Shiki.
  • Partner staje się członkiem Soroban Foundation of Japan.
  • Partner uzyskuje uprawnienia do przeprowadzania egzaminów Soroban Foundation of Japan.
  • Partner uzyskuje prawo do posługiwania się logotypami Akademii Sorobanu oraz Ishido-Shiki.

Dlaczego warto?

Zajęcia sorobanu japońskiej arytmetyki mentalnej Ishido-Shiki z użyciem sorobanu prowadzimy od 2018 roku. Na przestrzeni tych kilku lat obserwujemy niepokojący trend. Umiejętności rachunkowe dzieci z roku na rok są coraz mniejsze. Zdarza się, że 11-latkowie liczą w zakresie 10-ciu na palcach. Dochodzą do tego ogromne problemy z tabliczką mnożenia oraz dzielenia. Trend się pogłębia i jest to znak naszych czasów, w których coraz mniej jest okazji do liczenia. Ponadto dzieci mają problem z siedzeniem w ławce nawet 10 minut. Ciągle się wiercą, nie potrafią zebrać myśli, a to utrudnia im aktywne uczestnictwo w lekcjach.

Szkoły robią co mogą, ale nie są w stanie sprostać oczekwaniom wszystkich dzieci. Nabycie sprawności w rachowaniu pamięciowym wymaga bowiem wielu ćwiczeń, powtórzeń  systematycznych treningów. Nie wszystkim dzieciom wystarczają treningi szkolne. W takich sytuacjach mogą pomóc dobre zajęcia sorobanu w stylu japońskim. Ale ćwiczenie umiejętności obliczeń pamięciowych to nie jedyny cel zajęć. Metoda, której używamy, wymaga koncentracji, cierpliwości i wytrwałości. Dbamy zwłaszcza o koncentrację, dlatego ze szczególną rozwagą wprowadzamy korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas zajęć. Początkowo pracujemy z materiałem drukowanym i nie wymagamy od dzieci pracy w domu na komputerze czy smartfonie.

Jesteś zainteresowany?

Prześlij na wiadomość, napisz kilka słów o sobie, a my przedstawiwmy ci szczegóły współpracy.

Imię *
Wiadomość *
E-mail *

Informacja o ciasteczkach

Na stronie używamy ciasteczek. Potrzebujemy ich by strona działała poprawnie. Więcej w naszej polityce prywatności.