Lipiec 27, 2018

System egzaminów i certyfikatów

Każdy uczeń Akademii Sorobanu ma możliwość przystąpienia do egzaminu licencyjnego. Pozytywne zdanie egzaminu nagradzamy japońskim certyfikatem potwierdzającym nabyte umiejętności.

Egzaminy przeprowadza się raz w miesiącu dla uczniów, którzy ukończyli pracę z książeczkami „HOP,” „STEP’, „JUMP”. Do egzaminów podchodzą uczniowie, którzy ćwiczą zadania z poziomów od 10-9 KYU do 4 KYU. Poziom 10-9 KYU jest najniższy, a poziom 4 KYU najwyższy ze stopni uczniowskich, na jaki możemy zorganizować egzamin. Identyczne egzaminy zdają dzieci w Japonii.

Celem egzaminów jest ocena umiejętności uczniów i motywacja do dalszej pracy. Ucznia łatwo jest zmotywować, jeśli okaże mu się uznanie dla jego umiejętności i da coś wyjątkowego, co te umiejętności potwierdza. W Akademii Sorobanu dajemy certyfikat każdemu, kto zda egzamin licencyjny. Jest to doskonała nagroda będąca uznaniem i docenieniem wkładu pracy włożonej przez ucznia. Jednocześnie motywuje go do zdobywania kolejnych certyfikatów. Egzamin jest płatny, co stanowi dodatkową motywację dla dziecka, by napisać go jak najlepiej.