Mistrzostwa

Relacje z Mistrzostw Polski w Obliczeniach na Sorobanie

Mistrzostwa 2024

Finał X Mistrzostw Polski w Obliczeniach na Sorobanie organizuje Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach wspólnie z Akademią Sorobanu. Mistrzostwa zostały wpisane na listę  zawodów wiedzy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Etap finałowy odbędzie się 20 kwietnia 2024 r.

Swoją obecność w tym dniu zapowiedzieli goście z Japonii: Kiyomi Numata, prezez Ishido-Shiki, jednej z największych szkół sorobanu w Japonii oraz Haruka Maeda – nauczycielka sorobanu z tej szkoły.

Szczegóły (regulamin, temriny itp) na stronie konkursowej: http://soroban.uph.edu.pl

Archiwalne mistrzostwa

VIII Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie

VIII Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na sorobanie odbyły się w trybie online w dniach 20-21 maja 2022. Organizatorem był Zespół Szkolny w Cegłowie. Konkurs znajdował się na liście konkursów wiedzy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 25 osób z różnych stron Polski. Dla uczestników, wzorem poprzednich lat przygotowano dwie kategorie konkursowe: Maluch (dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej i młodszych) oraz Open (dla pozostałych). Rywalizacja przebiegała w 5 etapach, wśród konkurencji było dodawanie i odejmowanie na sorobanie, mnożenie i dzielenie na sorobanie, dodawanie i odejmowanie ze słuchu, dodawanie w pamięci (nowa kategoria) oraz flash anzan (dodawanie i odejmowanie pojawiających się w krótkich odstępach czasu liczb). Kwalifikacja do kolejnego etapu odbywała się na podstawie zdobytych punktów (20% z etapu poprzedzającego).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesów naszych uczniów – Zosia, Marysia i Krzyś znaleźli się na podium. Jesteśmy z was dumni!

Oto zwycięzcy konkursu:

Kategoria Maluch

I miejsce –  Lena Orłowska ze Świątek (Superminds Academy)
II miejsce –  Paweł Kamola z Jarczewa
III miejsce – Krzysztof Wojciechowski z Siedlec (Akademia Sorobanu)

Kategoria Open

I miejsce – Maria Mudant z Opola Nowego (Akademia Sorobanu)
II miejsce – Tomasz Marczak z Aleksandrii 1
III miejsce – Zofia Mudant z Opola Nowego (Akademia Sorobanu)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sponsorzy konkursu:

Informacja o ciasteczkach

Na stronie używamy ciasteczek. Potrzebujemy ich by strona działała poprawnie. Więcej w naszej polityce prywatności.