Mistrzostwa 2021 - Akademia Sorobanu

Mistrzostwa 2021

VII Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na sorobanie odbyły się w trybie online w dniach 28-29 maja 2021. Organizatorem był Zespół Szkolny w Cegłowie. Warto dodać, że tegoroczny konkurs znajdował się na liście konkursów wiedzy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Zwycięzcy mogą więc uzyskać dodatkowe punkty za świadectwo podczas rekrutacji do szkoły średniej zarówno w tym, jak i w przyszłych latach. Dla uczestników, a zgłosiło się 40 osób, przygotowano dwie kategorie konkursowe: Maluch (dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej) oraz Open (dla wszystkich chętnych). Rywalizacja przebiegała w 4 etapach, wśród konkurencji było dodawanie i odejmowanie na sorobanie, mnożenie i dzielenie pamięciowe oraz na sorobanie, dodawanie i odejmowanie ze słuchu oraz flash anzan (dodawanie i odejmowanie pojawiających się w krótkich odstępach czasu liczb). Kwalifikacja do kolejnego etapu odbywała się na podstawie zdobytych punktów (20% z etapu poprzedzającego).

Tegoroczne wyniki zaskakują. Pierwszy raz w historii mistrzostw zdarzyło się, że dzieci z klas 1-3 stanęły na podium w kategorii Open wygrywając rywalizację ze starszymi od siebie uczestnikami. To pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w małych dzieciach.

Bardzo nas cieszy, że na najwyższych stopniach podium znaleźli się uczniowie Akademii Sorobanu: Zosia, Marysia oraz Gabysia. Warto też dodać, że Zosia i Marysia Mudant – tegoroczne mistrzynie sorobanu postanowiły przekazać swoje nagrody za drugie miejsca osobom, które zajęły 4 miejsca. To piękny gest z ich strony. Jesteśmy z was dumni!

Oto zwycięzcy konkursu:

Kategoria Maluch

I miejsce – Maria Mudant z Opola Nowego (Akademia Sorobanu)
II miejsce – Zofia Mudant z Opola Nowego (Akademia Sorobanu)
III miejsce – Gabriela Rudeczko z Siedlec (Akademia Sorobanu)

Kategoria Open

I miejsce – Zofia Mudant z Opola Nowego (Akademia Sorobanu)
II miejsce – Maria Mudant z Opola Nowego (Akademia Sorobanu)
III miejsce – Kamil Wójcik z Kruszewa (Superminds Academy)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sponsorzy konkursu: