Magiczne ferie w Akademii Sorobanu - Akademia Sorobanu

Magiczne ferie w Akademii Sorobanu

Ferie to czas odpoczynku od codziennych zajęć szkolnych. I my odpoczywaliśmy, więc sorobany powędrowały na półkę. Dla naszych uczniów oraz mieszkańców Siedlec i okolic przygotowaliśmy atrakcyjne warsztaty.

Dzięki współpracy z profesjonalnym iluzjonistą udało nam się przenieść dzieci na kilka dni w świat magii i niecodziennych bajkowych wrażeń. Początkowo dzieciom wydawało się, że znajomość sekretu magicznej sztuczki jest wystarczająca, by zostać czarodziejem. Okazało się jednak, że ważniejsze od sekretu jest zachowanie na scenie i sposób prezentacji efektu, bo to od tego zależy, na ile widzowie poczują magiczną moc występujących. Na całość prezentacji efektu składa się jeszcze przygotowanie go od strony technicznej, które zwykle odbywa się w zaciszu domowym, w ukryciu przed publiczność. I ta czynność trwa wiele godzin. Tydzień warsztatów „Zostań iluzjonistą” zakończył się „Magicznym  show” podczas którego wystąpili uczestnicy zajęć. Na widowni zasiedli bliscy dzieci – rodzice i dziadkowie. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania, i mimo stresu i tremy, świetnie się zaprezentowały w roli iluzjonisty. Końcowy program wzbogacił krótkim magicznym występem Karol Sieńkowski oraz iluzjonista prowadzący warsztaty Jerzy Jakub Buczyński-Fenix.
Panu Jerzemu dziękujemy bardzo, że dzięki niemu mogliśmy przeżyć wspaniałą magiczną przygodę. Mamy nadzieję, że nie ostatnią.

Dziękujemy też Panu Grzegorzowi Łagodzinowi za obsługę fotograficzną i udostępnienie zdjęć.