Lekcje indywidualne

Trener do dyspozycji jednego dziecka, to szansa na skuteczną naukę na odległość.

Podstawowe informacje

Kurs można rozpocząć w dowolnym momencie. Trener łączy się z uczniem za pomocą platformy audio-video. Do sprawnego przebiegu lekcji wymagane jest stabilne połączenie internetowe, głośniki (lub słuchawki), mikrofon i dobrej jakości kamera ustawiona na liczydło.

Podczas lekcji nauczyciel prowadzi dziecko przez wszystkie schematy obliczeń na sorobanie.  Tempo poznawania nowych zasad obliczeń narzuca dziecko, nauczyciel dba o poprawność techniki i obliczeń. Po opanowaniu podstaw obliczeń następuje nauka mnożenia i dzielenia oraz metody ANZAN  (arytmetyka mentalna sorobanu). Dla zachowania dużej motywacji i odpowiedniego tempa nauki zalecamy, by dziecko zdawało stacjonarne egzaminy Japońskiego Związku Sorobanu.

W ramach udziału w kursie dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne materiały edukacyjne: liczydło (model podstawowy), książki, zeszyt zadań domowych, arkusze egzaminacyjne.

Kurs adresowany jest dla dzieci w wieku już od  ok. 5 lat do 18 lat.

Specyfikacja i zakres kursu

Kurs stacjonarny podzielony jest na kilka części. To od dziecka zależy, do którego momentu będzie chciało się uczyć. Podane czasy należy traktować orientacyjnie. Szybkość nabywania umiejętności zależy wieku dziecka, intensywności pracy dziecka i jego możliwości oraz częstotliwosci spotkań.

 • część I – nauka podstaw liczenia (średni czas realizacji: od 4 do 14 miesięcy)
  • poziom HOP – absolutne podstawy obliczeń na sorobanie. W tym kursie pracujemy na liczbach jednocyfrowych.
  • poziom STEP – Wprowadzenie działań na liczbach dwucyfrowych i zasad obliczeniowych pozwalających swobodnie dodawać i odejmować w zakresie do 50.
  • poziom JUMP – rozszerzenie umiejętności dodawania i odejmowania z przekroczeniem liczby 50 i liczby 100.

 • część II – podstawowe działania (średni czas realizacji: od 10 do 24 miesięcy)
  • poziom 10-9kyu – dodawanie i odejmowanie 5 liczb dwucyfrowych oraz mnożenie liczb dwucyfrowych przez przez liczbę jednocyfrową.
  • poziom 8kyu – doskonalenie dodawania iczb dwucyfrowych (10 liczb), mnożenie liczb trzycyfrowych przez liczbę jednocyfrową, dzielenie liczb trzycyfrowych przez liczbę jednocyfrową.
  • poziom 7kyu – dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych (15 liczb), mnożenie liczb dwucyfrowych przez liczby dwucyfrowe, dzielenie liczb czterocyfrowych przez liczby jednocyfrowe.
  • arytmetyka mentalna sorobanu – dodawanie liczb jedno  i dwucyfrowych, mnożenie liczb 2-cyfrowych przez 1-cyfrowe, dzielenie liczb 3-cyfrowych przez 1-cyfrowe.

 • część III – średnio zaawansowane działania (średni czas realizacji: od 10 do 24 miesięcy)
  • poziomy 6-4 kyu – dodawanie i odejmowanie liczb 2-5 cyfrowych (15 liczb), mnożenie liczb 3-5 cyfrowych, dzielenie przez liczby 3-cyfrowe.
  • arytmetyka mentalna sorobanu – dodawanie liczb dwucyfrowych, mnożenie liczb 2-cyfrowych przez 1-cyfrowe, dzielenie liczb 3-cyfrowych przez 1-cyfrowe.

 • część IV –  zaawansowane działania (średni czas realizacji: od 2 do 4 lat):
  • poziomy 3-1kyu – dodawanie i  odejmowanie liczb wielocyfrowych, mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych, zaokrąglanie wyników na poziomie od 3 kyu do 1 kyu,
  • arytmetyka mentalna sorobanu – dodawanie liczb 2-3 cyfrowych mnożenie liczb 2-cyfrowych przez 2-cyfrowe, dzielenie przez liczby 2-cyfrowe.

Podsumowanie

Czy lekcje indywidualne są odpowiednie dla Twojego dziecka?

Ikona do czasu egzmainu

Czas trwania

Jedna lekcja trwa 30 minut. Lekcje odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.

Ikona do programu

Zakres tematyczny

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie liczb wielocyfrowych, działania na ułamkach dziesiętnych, japońska arytmetyka mentalna.

Ikona do liczby uczestników

Liczba uczestników

Jeden trener opiekuje się tylko jednym uczniem (warunkowo dopuszczamy dwoje rodzeństwa).

Ikona do wymagań

Wymagania

Wiek – od ok. 5 lat (w przypadku młodszych dzieci wskazane towarzyszenie rodzica podczas lekcji). Dziecko musi umieć zapisywać cyfry.

Informacja o ciasteczkach

Na stronie używamy ciasteczek. Potrzebujemy ich by strona działała poprawnie. Więcej w naszej polityce prywatności.