Kurs sorobanu online

Kompleksowe narzędzie do samodzilenej nauki obliczeń na japońskim abakusie dla dzieci i dorosłych.

Podstawowe informacje

Przedstawiamy narzędzie e-learningowe do samodzielnej nauki obliczeń na sorobanie japońską metodą Ishido-Shiki. Kurs ten jest obowiązkowym elementem poprzedzającym  naukę japońskiej arytmetyki mentalnej metoda wyobrażonego sorobanu. 

Kurs sorobanu online jest ukłonem w stronę osób, z którymi nie możemy spotykać się osobiście na zajęciach stacjonarnych. Gwarantuje japońską ścieżkę nauki i zdobywanie kolejnych stopni umiejętności metodą małych kroków.

Uzupełnieniem kursu są wszystkie książki dostępne w naszym sorobanowym SKLEPIE, które zawierają dodatkowe ćwiczenia i pozwalają wykorzystać nabyte umiejętności  w praktycznych zadaniach matematycznych. Osoby uczące się w Kursie sorobanu online mają szansę zdawać egzaminy i uzyskać japońskie certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Kurs adresowany jest dla dzieci w wieku już od ok. 5 lat (w przypadku młodszych dzieci konieczna jest pomoc rodzica) oraz dla wszystkich chętnych, w tym nauczycieli.

Do udziału w kursie niezbędny jest komputer z dostępem do internetu, nowoczesna przeglądarka internetowa (np. Firefox, Chrome) oraz głośniki.

W ramach kursu dajemy opiekę trenera, który w przypadku trudności w nauce lub niejasności pomoże wyjaśnić lub skorygować błędne nawyki.

Specyfikacja i zakres kursu

Kurs podzielony jest na tematyczne lekcje. W skład lekcji wchodzą różne aktywności. Są to przeważnie krótkie filmy instruktażowe, ćwiczenia interaktywne oraz ćwiczenia do wydruku. Niektóre lekcje zawierają proste gry i animacje. Nowe lekcje odblokowują się po przerobieniu wcześniejszych.

Kurs sorobanu online umożliwia naukę obliczeń na sorobanie w następującym zakresie:

 • część I – nauka podstaw liczenia (średni czas realizacji: od 3 do 6 miesięcy w zależności od wieku i poświęconego czasu)
  • poziom HOP – absolutne podstawy obliczeń na sorobanie. W tym kursie pracujemy na liczbach jednocyfrowych.
  • poziom STEP – Wprowadzenie działań na liczbach dwucyfrowych i zasad obliczeniowych pozwalających swobodnie dodawać i odejmować w zakresie do 50.
  • poziom JUMP – rozszerzenie umiejętności dodawania i odejmowania z przekroczeniem liczby 50 i liczby 100.


 • część II – podstawowe działania (średni czas realizacji: od 4 do 12 miesięcy w zależności od wieku i poświęconego czasu)
  • poziom 10-9kyu – Dodawanie i odejmowanie 5 liczb dwucyfrowych oraz mnożenie liczb dwucyfrowych przez przez liczbę jednocyfrową.
  • poziom 8kyu – Doskonalenie dodawania liczb dwucyfrowych (10 liczb), mnożenie liczb trzycyfrowych przez liczbę jednocyfrową, dzielenie liczb trzycyfrowych przez liczbę jednocyfrową.
  • poziom 7kyu – Dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych (15 liczb), mnożenie liczb dwucyfrowych przez liczby dwucyfrowe, dzielenie liczb czterocyfrowych przez liczby jednocyfrowe.

Podsumowanie

Czy kurs online jest dla Ciebie lub Twojego dziecka?

Ikona do czasu egzmainu

Czas trwania

Ty decydujesz na ile czasu kupujesz dostęp do kursu online. Możesz również przedłużyć dostęp, gdy brakuje czasu.

Ikona do programu

Zakres tematyczny

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Kurs przygotowuje do egzaminów Japońskiego Związku Sorobanu (10-9kyu, 8kyu, 7kyu).

 
Ikona do liczby uczestników

Liczba uczestników

Uczysz się sam, w dodatku w dogodnym dla siebie czasie. Ty nadajesz tempo nauki.

Ikona do wymagań

Wymagania

Wiek – od ok. 5 lat (z pomocą rodzica), komputer z dostępem do internetu i głośnikami.

 
 

Informacja o ciasteczkach

Na stronie używamy ciasteczek. Potrzebujemy ich by strona działała poprawnie. Więcej w naszej polityce prywatności.