Dzień Dziecka i Turniej Sorobanu w HOTELU GRZEGORZEWSKI - Akademia Sorobanu

Dzień Dziecka i Turniej Sorobanu w HOTELU GRZEGORZEWSKI

2 czerwca 2019 ośmioosobowa reprezentacja Akademii Sorobanu uczestniczyła w imprezie rodzinnej w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie Las pod Łodzią. Organizatorzy włożyli dużo pracy w przygotowanie atrakcyjnej imprezy dla rodzin. I choć początkowo zdawało się, że ulewny deszcz  popsuje plany, to potem wyszło słońce i dzień się rozpogodził. Impreza przebiegała więc bez zakłóceń.  W jej programie był Wielki Turniej Sorobanu, w którym nasi uczniowie brali udział. Wcześniej odbywały się też zawody szybkich rachunków, podczas których wychowankowie Superminds Academy zachwycali swoimi umiejętnościami szybkiego mnożenia.

Turniej sorobanu składał się z 3 rund, w których uczestnicy rywalizowali w dodawaniu, odejmowaniu i mnożeniu liczb. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie. Zdobyliśmy I miejsce (Malwina Powałka – 13 lat) i III miejsce (Maria Mudant- 7 lat). Ponadto jej siostra, Zofia Mudant zdobyła 4 miejsce rozwiązując wszystkie arkusze na 100%.  Pozostali nasi uczniowie również wypadli świetnie – mieli po 1 błędzie. To ogromny sukces będący ukoronowaniem ciężkiej całorocznej pracy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy bardzo Pani Anecie Grzanek, prezez Superminds Academy – certyfikowanej szkole Ishido-Shiki z Łodzi za zaproszenie na wydarzenie i konkurs.